Безпека в Інтернеті
Вступ
Коли ви користуєтеся інтернетом на своєму телефоні чи комп’ютері, ваша активність може багато розповісти про вас. Важливо тримати конфіденційну інформацію, як-от імена користувачів і паролі, які ви вводите на весайті, ваші публікації в соціальних мережах або, за певних обставин, навіть назви вебсайтів, які ви відвідуєте, подалі від сторонніх очей. Блокування або обмеження доступу до певних вебсайтів або програм також є поширеною проблемою. Ці дві проблеми – інтернет-стеження та інтернет-цензура – йдуть рука об руку, а стратегії їх подолання є схожими.
Стеження, цензура та громадянське суспільство
Уряди все більше використовують свій вплив і владу над постачальниками послуг інтернету та іншою локальною інфраструктурою інтернету, щоб перешкодити окремим особам і групам громадянського суспільства отримати доступ до інформації в інтернеті. У деяких випадках такі збої в роботі інтернету спрямовані на припинення роботи ключових комунікаційних платформ і платформ обміну інформацією, зокрема соціальних мереж і сайтів новин. Наприклад, у відповідь на протести, спричинені військовим переворотом, військові М’янми наказали мобільним операторам тимчасово вимкнути всю мережу мобільної передачі даних у країні. Це сталося незабаром після цілеспрямованого блокування Facebook, Twitter та Instagram.
Окрім блокування доступу до інтернету та вебсайтів, уряди та хакери на державній службі по всьому світу використовують все більш доступні технології стеження для моніторингу активності громадян в інтернеті. Наприклад, згідно до звіту «Свобода в мережі у 2020 році» від Freedom House уряд Уганди співпрацював із китайською технологічною компанією Huawei для стеження за діячами опозиції та громадськими активістами напередодні та після спірних президентських виборів у країні.
Зростаюча частота таких атак на доступ до інформації та свободу інформації в інтернеті свідчить про те, наскільки важливо для громадських груп розуміти ризики роботи онлайн і розробляти плани щодо зв’язку, коли підключення до інтернету відсутнє.